Kallet mängitakse 2 vs 2. Seda saab mängida nii murul, liival kui ka kõval pinnasel.
MÄNGU ALGUS. Aseta lauad vastakuti, üksteisest 5m kaugusele. Mängija A1 (viskaja) on ühe laua taga, tema tiimikaaslane A2 (püüdja) seisab teise laua taga. Mängija B1 (varas) on A1 juures, nagu joonisel näidatud. B1 üks jalg peab olema viske hetkel lauaga samal joonel. Mängija B2 on hetkel veidi eemal ja viskevoorus ei osale.
PUNKTID. Mängus on võimalik saada korraga 3 punkti ja 1 punkt. Mäng käib 15 punktini.
Viskajal (A1) on kaks palli ja ta viskab need järjest. Kui vise läheb otse võrku, saab tiim A kolm punkti. Enne ei tohi visata, kui varas (B1) on positsioonil ja valmis.
Kui pall põrkab laua pealt ja püüdja (A2) selle kinni püüab, saab tiim A ühe punkti. Pall pannakse A2 juures olevasse võrku.
Kui pall lendab lauast mööda, tähendab see 0 punkti.
VAHETUS. Mängija B1 peab alati valmis olema, sest tema ülesanne on püüda kinni kõik pallid, mis põrkuvad kalde pealt tagasi. Lisapunkte püüdmise eest ei saa, küll aga toimub vahetus, tiim B läheb viskama ja saab püüdmise eest ka ühe lisaviske.
Püüdja (A2) ei tohi joosta mänguväljaku keskele varast (B1) segama ja varas ei tohi joosta püüdja alale.
Visked toimuvad vasakult poolt seni, kui kõik pallid on parempoolses võrgus. Oletame, et sel hetkel on seis 6-4 tiim A kasuks. Seejärel hakkab paremalt poolt viskama juhtiva tiimi teine mängija (A2). A1 muutub püüdjaks, B2 muutub vargaks ja B1 muutub passiivseks.
Nagu varem mainitud, käib mäng täpselt 15 punktini. Kui tiimil on näiteks 13 punkti ja saadakse tabava viske eest 3 punkti lisaks, siis jäädakse 13 punkti peale, toimub viskajatiimi vahetus ja antakse ka oma ülejäänud visked teisele tiimile.
LISAAEG. Kui tiim A jõuab 15 punktini ja tiim B- l on selles voorus veel viskeid, siis saavad nad võimaluse viigistada. Sel juhul mängitakse edasi 21-ni. Kui seis on peale seda endiselt viigis, siis mängitakse üks täisvoor ja kes selles rohkem punkte saab, ongi võitja.
8h | 24h | |
KALLE | 33 eur | 43 eur |